| Danut2017vasile1989Andrei a întrebat:

Sunt singur la părinți și de ceva timp simt nevoia unui frate. Nu este neapărat nevoie să fim fraţi în adevăratul sens al cuvântului dar simt nevoia unui băiat de vârstă mea cu care să vorbesc absolut orice. Prieteni am mulţi, dar nu le pot spune mai nimic pentru că la un moment dat o să te trădeze. Știţi cumva ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ceri tu nu-i posibil, fiindca un frate daca l-ai avea acum, ar fi mult prea mic si imposibils a poti discuta ceva cu el.
Ai putea avea in schimb un pritene foarte bun, daca ti-ai testa prietenii actuali. ca degeaba ai 10 prieteni, daca toti sunt doar de fatada, nu prieteni adevarati.
Tatal tau ti-ar putea fi prietenul cel mai bun, fara sa te indoiesti vreodata ca te-ar trada, ca doar iti este tata!

| Danut2017vasile1989Andrei explică (pentru Violleta2022):

Nu mă pot deschide în faţa lui....este prea critic și automat nu m-ar înţelege. Cum ai spus și tu. Un prieten foarte bun. Dar unde să-l găsesc? Suntem în sec. XXI nu mai există,, cel mai bun prieten"

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Ce sens are sa ai multi prieteni, cand de fapt nu ai unul adevarat?
Da-le pace, renunta la ei, ca nu merita sa pierzi timp pertios cu prieteni falsi!
Ai putea sa-i supui la test, sa vezi in cine poti avea incredere.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar și un frate de sânge te poate trăda.
Iubirea ca și prietenia sunt sentimente care se cultivă timp îndeungat.
Există frăție de sânge, și frăție de cruce când împarți aceeași soartă printr-o activitate comună, joci împreună regulat fotbal sau șah, sau faci excursii împreună. Astfel eu am prieteni din 1951, 1964, 1969, 2000, 2009. Numără dta anii.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu ai încredere în prietenii pe care îi ai atunci ce așteptări ai?

| Sofer a răspuns:

Si eu vreau acelasi lucru laughing dar nu e posibil.

| Donsavas a răspuns:

Asta ar insemna ca parintii taisa adopte pe cineva de varsta ta. Cred ca ceri prea mult. Poate ar trebui să fi mai atent cand iti alegi prietenii.