| Kayn221 a întrebat:

Sunt student si vreau sa ma angajez pe un salariu de 1500 de lei, 6 ore pe zi. As vrea sa ma mut intr-o garsoniera si as ajunge la un total de 2000-2200 de lei cu tot ce primesc de la parinti. Preturile sunt undeva intre 100-150 de euro pentru chirie, cam cat m-ar ajunge cu apa, curent, etc?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Apa... depinde cat stii sa te balacesti happy.
Curentul, nu prea mult, ca si la parinti (intreaba-i).
Ce fel de incalzire ai? Daca e incalzire centrala, uita-te pe listele de plata din oras (difera mult). Daca e centrala de apartament si o gestionezi bine poti scapa sub 100 lei/luna. De fapt, atat platesc eu la 2 camere si am caldura peste tot, niciodata sub 21 de grade.
Cheltuielile comune (la asociatie) in functie de numarul de persoane si... oras. De la 30 la 100 de lei.
Una peste alta, iti ajung doar banii din salar. Dar cum ai si facultatea, e bun ajutorul parintilor daca isi permit.
Atentie! Cand iti faci calcule dinainte, nu merge la minim. Lasa-ti o marja de cheltuieli neprevazute. Mai bine fa-le la maxim si sa iti ramana ceva bani.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îți este de ajuns să iei și o colegă de cameră lângă tine să îți țină de urât.
Gimme a girl after midnight.