| Khero a întrebat:

Trec printr-o perioada ceva mai ciudata. Nu suport sa fiu ajutat, nu imi place sa depind de nimeni. Nu suport sa fiu jignit. Cu toate acestea, nu imi gasesc puterea sa reactionez, asa cum mi-ar place mie in situatiile enuntate mai sus. Este normal?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Porti o lupta interioara intre orgoliu si incredere in tine/esti nehotarat. Daca viioare nu mai gandi chiar atat de mult la un lucru si doar fa`l.Cu cat il gandesti mai mult cu atat va fi mai greu sa actionezi in privinta lui.

| Khero explică (pentru WaterDrop):

Sunt o persoana care se gandeste si la consecinte, inainte de a actiona, deci imi este putin cam greu.

| WaterDrop a răspuns (pentru Khero):

Perfect normal sa te gandesti si la consecinte, insa daca nu poti vedea viitorul cu exactitate, atunci gandesti prea mult.De multe ori nu va fi asa cum prevezi tu ca se va intampla.Vei fi surprins de rezultatul actiunilor tale.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Probabil ești adoleșcent și ai diferite stării care vor trece odată cu vârsta.

| Axys a răspuns:

Asa sunt si eu.