| ardeigras a întrebat:

Trecem direct la subiect:
Cum pot convinge o persoana sa nu ma parasca? Persoana respectiva o are ca diriginta pe profa de mate. Daca se afla in scoala sunt cam mort. Excluzand faptul ca afla parintii de fapta (fumat) mi se si scade nota la purtare. Ma puteti ajuta? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Miuletz a răspuns:

E cuvantul tau impotriva cuvantului ei. Daca nu are dovezi degeaba, ii spui ca poti si tu sa spui profesorilor ca ai vazut-o ca a facut nu stiu ce chestie.
Btw daca fumezi in afara liceului nu au cum sa te sanctioneze. Poti sa le spui la profesori ca v-ati certat si de frica sa n-o parasti tu ca fumeaza a mintit ca fumezi tu.

| Miuletz a răspuns (pentru Miuletz):

Gen, daca aveti dulapuri la scoala si il are deschis sau ceva bagi o tigara acolo, sau daca ai cum sa-i bagi pe ascuns (asta daca faceti ore fizic), sau iti pui un prieten bun sa minta si el pentru tine sa zica ca si el a vazut-o

| ardeigras explică (pentru Miuletz):

In regulamentul institutului spune ca elevul trebuie sa pastreze un comportament adecvat si in afara scolii, adica profa poate sa imi scada nota la purtare cam pentru ce vrea ea

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

In viata asta ne mai si asumam unele chestii.
Ai putea miza pe faptul ca profa a vazut destui ca tine si sa te ignore, insa nu stiu cat de mult va tine.

| IoanaMihaela5267 a răspuns:

Fa i cheie, insceneaza i o chestie urata si spune i ca o ai la mana in cazul in care e nesimtita sau poti vorbi frumos cu ea si cadeti la comun acord

| Daiadaia a răspuns:

Acum depinde de fiecare om in parte, in zilele noastre omenia a de domeniul trecutului. Daca are putina educatie nu ar interesa-o ce fac alte persoane, fiecare e liber sa faca ce vrea!