| JockerStoica a întrebat:

Uitați programul meul la sală.
Luni: Piept
Marti: Brațe
Miercuri: Spate + Umeri+ Trapez
joi: Piept
Vineri: Picioare
Weekend: Pauză
Vreau să ştiu cum ar fi mai bine să fac piept de două ori sau brațe de două ori?
Fundă!

Răspuns Câştigător
| Nedelcu_Ionut_1993_gw7O a răspuns:

Sunt multe programe pe care le poti alege sau imparti pentru ati face programul perfect saptamanal. Pentru a te interesa de programul ''perfect'' sau de un program mai bun poti cauta pe net sau te poti uita la programele altora care au facut sala inaintea ta si au obtinut un fizic frumos. Acum fiecare cu parerea lui sti cum e la sala, unii zic ca un exercitiu e mai eficent daca il faci intr-un fel sau altul, ei bine la fel este si cu programul. Important e sa iti placa ceea ce faci si sa vezi si rezultate. Mult succes!

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Le faci in functie de cum iti merge tie bine. Incearca toate grupele de 2 ori pe saptamana, gen: Luni-piept,triceps,umeri, trapez. Marti-Biceps, spate, picioare, abdomen, antebrat. Miercuri pauza, joi repeti luni, vineri repeți marti. Sambata duminica pauza. Programul de antrenament trebuie sa ti-l alcatuiesti singur, sa-ti placa ceea ce faci, sa astepti cu nerabdare ziua de antrenament si cel mai important sa-ti "mearga bine" cu el. Daca pieptul e deficitar sau bratele nu trebuie sa faci 294737 de exercitii de nu stiu cate ori pe saptamana ci doar 3-4 maxim, cu cate 12-15 repetari executate corect, controlate 100%(inclusiv partea negativa a exercitiilor) si rabdare. Incearca toate variantele posibile.