| PussyLight a întrebat:

Salut TPU!

Un coleg a înjurat pe cineva pe un grup de WhatsApp...
Aia e, se întâmplă pe toate grupurile.

O idioata a mers cu părinții la diriginta s-a plâns, nici nu știu ce a făcut... Și vrea să-i scadă nota la purtare colegului respectiv.

Deci, noi, ceilalți colegi am rămas muți. Nu înțelegem ce autoritate are să-i scadă nota la purtare pentru o înjurată pe grup de WhatsApp.
Suntem clasa a 12a și scăderea notei la purtare pentru un rahat de înjurată pe WhatsApp.
N-a fost la școală sau în timpul cursurilor (logic).
A fost pe un grup de WhatsApp )))))))
Eu totuși cred că a zis la vrăjeală.

Poate să facă asta? Pe motivul asta? Că i-a arătat un mesaj? Eu nu înțeleg așa ceva )))

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-i va scădea nicio notă la purtare. Probabil că-i va face o observație in legatura cu situatia creată pe grupul de whatsapp.

| LilWatamaloon a răspuns:

Nu are nici un drept să facă acest lucru pentru că acel grup de WhatsApp nu este unul oficial, organizat chiar de școala respectivă, în cazul ăsta de dirigintă. I se va face observație acelui coleg pentru că a insultat un alt elev. E cam aiurea să fii teacher's pet și să ii spui totul continuu, plus că acea colegă a ta nu era implicată.

| GiuliaMariaaa a răspuns:

I se va face doar o observație.