| Skizz0988 a întrebat:

V-as ruga sa imi dati niste sfaturi, am 16 ani si am penisul de 12 cm... credeti ca e normal? Ce as putea face sa mi-l măresc macar putin? Fara glume seci va rog... multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte nromal, atat cat a crescut.
Penisul creste in functie de mostenirea genetica de la tatal tau si isi inceteaza cresterea, la 16 ani.

| Skizz0988 explică (pentru Violleta2022):

Eu stiam ca e in crestere pana la 21, ca si la dezvoltarea corpului, nu e asa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Skizz0988):

Vorbesti de un lucru toatal diferit de ce am afirmat eu aici, conform studiilor stiintifice.
Cresterea oaselor (in inaltime), se intampla pana la 20 de ani, la baieti.
Dar cresterea penisului se incheie la 16 ani.

| Skizz0988 explică (pentru Violleta2022):

Am citit un articol pe net de către niste doctori cum ar fi ca si penisul poate fi in crestere pana la 19-22 de ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Skizz0988):

Dupa cum spuneam, unii confunda cresterea corpului si o atribuie si penisului.
Sunt deja destule articole stiintifice care spun ca, penisul creste conform mostenirii erectiatre de la tatal tau, pana la varsta de 16 ani, cand inceteaza.
Chiar daca tu mai poti creste in inaltime, pana la 20 de ani!

| Skizz0988 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult! Mai ajutat mult si tu si ceilalti! Mai mai putea ajuta cu o ultima intrebare? Penisul poate rămâne asa fara sa mai se dezvolte si din cauza masturbării?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Skizz0988):

Nu, masturbarea nu influenteaza cresterea si dezvoltarea penisului.
Direct raspunzatoare de cresterea lui, este mostenirea genetica de la tatal tau.

7 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

E normal. Nu e nevoie sa faci nimic. Cel mult ai putea sa te operezi dar eu zic ca e bine sa ramai asa. Nu e un penis mic. Poti avea un act sexual normal.