| ghtm a întrebat:

Va propun sa vorbim despre uniformele scolare! Ati vrea sa purtati uniforme sau nu. De ce da/ nu?

Răspuns Câştigător
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Intr-un fel da intr-un fel nu. Daca nu am avea uniforme mai ales fetele ar veni doar decoltate si mai mult dezbracate

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cred ca libertatea de expresie e extrem de importanta pentru adolescenti. Drept urmare sunt total impotriva uniformelor, care ne fac forme fara fond. Cunosc insa destule cazuri de ''razmerite'' in care pur si simplul TOTI elevii unei institutii s-au hotarat sa ia atitudine si sa nu le poarte. Drept urmare s-a renuntat la ele. Gradul bate functia.

| CatalinaKaty a răspuns:

Pai acum ca ne-au bagat si camere, daca am mai avea si uniforme vom fi ca la inchisoare!

| LittleLuciane a răspuns:

Mie una nu imi place ca nu te poti misca deloc in ele.ce e drept sunt frumoase si arata bine cu orice dar parca aratam ca niste tocilari mie probabil ca nu imi place pentru ca la noi la liceu nu sa impus si de cate ori sa impus nu a venit nimeni laughing deci raman mie nu mi-ar place sa port asa ceva

| xXCutiePieXx a răspuns:

Eu spun ca daca nu avem uniforme, cei mai bogati ii vor insulta pe ei care se imbraca mai normal, fara haine de firma.Dar, daca am avea uniforme nu s-ar mai intampla asta(ps: la mine in scoala sunt uniforme). Deci, eu prefer cu uniforme. happy