| idkkkkkk a întrebat:

VA ROG AJUTOR! Cum imi conving mama sa ma lase sa stau pe telefon pana la patru dimineata treaza? Grammyurile incep pe la 12 noaptea si nu stiu cum s-o conving pe maica-mea sa ma lase sa stau ma uit, mai ales ca dorm aproape in fiecare noapte 8 ore adica nu pierd multe ore de somn, doar pentru o noapte sa se intample asta...

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

îi explici că-ți dorești mult să vezi ediția asta că e altceva s-o vezi atunci live și e singura dată când stai așa mult și mâine n-ai școală (Dacă n-ai) și recuperezi somnu și nu mai dormi așa altă dată

| MihaelaDart a răspuns:

Nu conteaza ca pana acum ai dormit 8 ore noapte de noapte, iti vei zapaci sanatate si ritmul de somn pana vei reintra pe programul tau. Emisiunea o poti vedea pe internet reluare, nu e nici o pierdere. Mama ta are dreptate si nu prea ai cum sa convingi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când o să ai vârsta mea, 74, o să îi mulțumești mamei tale, că te-a ajutat să îți păstrezi neuronii.

| Andreeush a răspuns:

Te poți uita pe internet pe timpul zilei, noaptea trebuie să te odihnești.

| Sofer a răspuns:

Nu cred ca vei reuși sa o convingi. Pune-te la somn pana în ora 00 și nu pierde nopțile.

| Furnicuta000 a răspuns:

Dar tu nu ai camera ta? Trebuie sa stie ea ca vrei tu sa te uiti la Grammy la 4 dimineata?
Pe mine nu m-au obligat niciodata parintii sa ma culc la o anumita ora. Puteam sa stau la tv, calculator, pe telefon pana tarziu si de multe ori pana dimineata sau pierdeam noptile si nimeni nu imi zicea absolut nimic. De ce? Pentru ca dupa o noapte pierduta faci fata cu greu la scoala unde iti pica ochii in gura de somn si te inveti singur minte sa nu mai faci asta. Poate doar in weekend sau vacante. Lasati treaba cu neuronii sau sanatatea ca nu e nimeni care sa nu fi pierdut o noapte in viata lui. Ar insemna ca cei care lucreaza in ture de noapte sa fie distrusi pana acum. Uite ca nu e asa. Organismul se adapteaza la orice, atata timp cat recuperezi orele de somn le poti pierde din cand in cand.

Răspuns utilizator avertizat