| Henry34 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu-n sfat. Niste colegi [2] isi tot bat joc de mine. Deci efectiv nu mai pot, nu stiu ce i-a apucat de cateva zile. Mi-a venit o idee prin minte. Ar fi bine sa stau sa plang toata ziua ca de obicei sau sa ma apuc de exercitii fizice toate vara? Adica nu vreau sa ii nenocrocesc din bataie, pur si simplu sa le arat ca sunt puternic si in caz de ceva sa ii alung. Va multumesc din suflet daca ati citi pana aici inseamna enorm pentru mine.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu are rost să plângi, mai bine fă ce te face fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai aștepți? A venit vara, ai toată ziua la dispoziție sa faci sport și sa te pui la punct. Mai ales ca ai și motivație, sa te schimbi și sa le arăți ălora 2 cum ești tu de fapt. Îți faci abonament la sala, îți iei instructor sau faci singur, iar pe când începi iar școală sa arăți de nerecunoscut.

| AnonimCuActe a răspuns:

In niciun caz sa nu mai plangi, in primul rand te consumi pentru niste fraieri, iar in al doilea rand, fiecare om e special in felul lui. Pur si simplu arata-le ca nu iti pasă si incearca sa te iubești asa cum esti
De exemplu, eu am probleme cu kg in plus, cei din clasa au glume proaste, iar până acum 2-3 luni si eu plangeam pe tema asta, pana cand am zis ca nu imi pasa de parerea lor. Ăsta esti tu, nu te schimba nimeni daca ei isi bat joc de tine, tu esti singurul care te poate ajuta!
Sper ca ai inteles unde vreau sa ajung. Pur si simplu sa nu iti mai pese si va fi ok!