| mtrix a întrebat:

Vara asta m-as angaja la o firma de curierat Glovo, Foodpanda sau Takeaway.
Mi-ati putea spune care firma credeti ca e mai buna, sau orice informatii referitoare la acestea cunoasteti?
Multumesc anticipat!
Dau funda happy

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Food Panda, dacă ai picioare să pedalezi.

| mtrix explică (pentru sadrian46):

Mi-ati putea da mai multe detalii legate de program, metoda de plata despre Food Panda?

| sadrian46 a răspuns (pentru mtrix):

Dragul meu, fiul meu lucrează acolo.
Programul este așa.
Săptămânal este un număr minim de ore care trebuie efectuate în total. Tu îți faci programul împreunnă cu dispecerul, pe care apoi trebuie să îl respecți zilnic. Dacă alegi azi că vei fi disponibil între orele 18 și 22 trebuie să fii la program și dacă plouă cu găleata sau la prânz dacă sunt 40 de grade la umbră.
Ai o bicicletă sau o inchirizi de la ei.
La efectuarea unei comenzi primești 10 lei. Uneori mai primești si tip de la client.
Trebuie să ai destulă dexteritate să mânuiești 4 comenzi de o dată de exemplu, să nu le încurci să te descurci cu străzile și traseele. Ai de pedalat ceva km pe zi, trebuie să fii rezistent la asta,
Nu este o activitate pentru cineva comod din fire.