| Lukasssz a întrebat:

Salut TPU, varul meu are 82 de absente in total(nu sunt motivate), poate sa fie exmatriculat? Tin sa mentionez ca el este clasa a 12 a, se poate sa scape daca isi ia o scutire?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate să și scape. În clasa a 12-lea nu te prea exmatriculează, dar dacă nu le justifică și dacă mai face, s-ar putea.

| isemilia a răspuns:

Depinde de scutire si de perioada in care au fost facute acele absente. Insa cu 82 (nemotivate) se alege cu media la purtare scazuta, cel mai sigur. Mai ales acum exmatriculat nu cred ca va fi; e un an scolar atipic si mai e putin si se termina, plus ca are BAC-ul in vara.

| Lalamama890 a răspuns:

Da, dacă nu vor fi motivate, evident ca poate fi exmatriculat. Da, se poate cu scutire medicală și cu cerere din aia din partea parintilor