| ChaseProduction a întrebat:

vin cu o intrebare care la ora actuala ma cam roade.Intrebarea vine insotita cu o mica poveste pentru a va face sa intelegeti mai bine contextul.

Eu campion la bjj(brazilian jiu jitsu) am fost chemat de prietenul meu astazi la telefon ca niste baieti l-au amenintat.M-am si erau mai multi baieti,eu am stat doar la intimidare,au vorbit si au rezolvat aia problema fara bataie.Dar dupa apare un baiat care ii spune unei fete asa" Ia spune-mi cateva chesti despre Chase asta dar fara sa ii zici ca am intreabat de el" dar mi-a spus. Dupa tot el zice"sa vezi ce ii fac cand il prind, il pis in c*r" "ca a avut tupeu si a comentat la tovarasi mei"(dar eu nu am intervenit totusi) "ca a dat de dracu"
Eu ma aflu in ipostaza in care am fost insultat pe la spate(barfit) si amenintat dar am aflat si am si screenshot-uri de catre un tanc mai mic decat mine cu 3 ani. Dupa ce am vazut toate astea bineinteles ca m-am enervat deoarece acesta perosana cauta tangente aiurea cu mine si de asemenea se lauda ca ma bate.Acum serios, pana si el stie ca isi ia batie dar totusi...Cum ar trebui sa reactionez? Sa ma duc sa ii bag mintile in cap lui Mitica' asta? Sa tac din gura si sa imi vad de treaba dar sa continui sa fiu barfit pe la spate? Astept un raspuns cat mai intelept va rog.

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Simplu ii idiot ignora-l, iar la nevoie poti aplica tehnici de autoaparare. Vorba aia, apararea e cel mai bun atac. E idiot se vede, dar tu nu te cobora la grupul de neuroni oxidati, lasa-l sa vorbeasca ca gura are, problema lui e sa nu fie si prost si sa incerce ceva. Chiar si in situatia asta nu te enerva, furia nu ajuta cu nimic ramai calm, si aplica-i cateva tehnici, dar fara sa fie ceva grav, o simpla tranta si cateva julituri ii vor afecta ego-ul cat casa, iar tu vei da dovada de maturitate si vei fi respectat.

| ChaseProduction explică (pentru SG1995):

Am fost si m-am luat de el dupa scoala, in realitate era o mica pasarica care nu stia unde sa fuga, nu am dat in el dar am rezolvat-o pe cale amiabila, mersi pentru sfat totusi.

| christall a răspuns:

Daca te duci cum zici tu sa-i bagi mintile in cap inseamna ca ai invatat sportul asta degeaba. Nu cred ca vrei sa-l practici in puscarie. Toti suntem barfiti la scoala, la serviciu, dar cei destepti merg inainte fara sa-i bage in seama si asta ii doare cel mai rau: indiferenta. Sfatul meu este sa-ti vezi de treaba si data viitoare nu te mai baga in chestii care nu te privesc direct.