| RazvanC28 a întrebat:

Vin si eu cu o dilema si anume ca ma apropii de varsta de 18 ani si imi doresc enorm permisul! Fac chestionare tot timpul dar problema este ca nu ma pot concentra si gresesc! Mi se intampla de curand, pana acum faceam cel putin 22 dar acum fac maxim 4-5. Va rog ajutati-ma! Dau funda celui mai bun!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te concentrezi pe memorarea pe de rost, care este cel mai costisitor mod de a învăța. Constați că ai greșit răspunsul la o întrebare. Studiază logic, pe înțelesl tău, răspunsul corect. Astfel, răspunsul se va memora în creierul tău, legat de acest efort al tău de a înțelege, Intel-legere. l-ai legat de alte date din creierul tău. Astfel vei reuși să înveți testul, să răspunzi la întrebări.

| goguPatent a răspuns:

La 4-5 intrebari corecte inseamna ca nu stii nimic din legislatie

| RazvanC28 explică (pentru goguPatent):

Nu ma ajuti!

| goguPatent a răspuns (pentru RazvanC28):

Doreai un raspuns minute ca maine sa stii tot?

| YuliaNNN a răspuns:

Esti o domnisoara? Numai alea se panicheaza si gresec, la chestionare si apoi in trafic la 150 la ora