| Mrr2000 a întrebat:

Salut TPU,voi cum ati convinge pe cineva sa renunte la fumat? Iubitul meu fumeaza si ma deranjeaza mult, avand in vedere faptul ca se va inblonavi. Vorbeam cu el prin mesaje si mi-a spus ca a iesit la o tigara iar cand l-am rugat sa nu mai fumeze s-a suparat. Dau funda :3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poti.
Ca sa se schimbe cineva trebuie sa vrea sa se schimbe, daca el nu vrea schmbarea asta, o sa il stresezi si doar atat.
E mare, stie si el ce "dezavantaje" ai cand fumezi.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca el nu vrea sa renunte poti sa te dai si peste cap, ca tot nu se lasa de fumat.

| danay72 a răspuns:

Faptul ca nu tine cont de tine arata ce simte fata de tine.Nu poți sa îl obligi, dar îți dai seama cat e dispus sa facă sacrificii pentru tine. Doar tu decizi ce vrei sa faci. Tu i-ai vrut binele.Dar pana la urma el va suporta consecințele acțiunilor sale. Ce seamana omul, aceea va și secera.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Trimite-i In sfarsit nefumator de Allen Carr, gasesti pdf. Spune-i ca e o carte comica nu ca sa lase fumatul.

| Miss25JK a răspuns:

Pai normal ca s-a suparat, tu nu te-ai supara daca cineva ar incerca sa iti ghideze viata si sa te schimbe? Treaba lui ce face, plamanii lui, viata lui, desi sunteti impreuna trebuie sa il accepti cu avantaje si dezavantaje. Cum a zis si alta persoana, stie si el dezavantajele fumatului. Dar ca fumatoare iti spun, ca nu vei reusi decat sa il stresezi, enervezi si eventual sa il faci sa se desparta de tine. Orice om are vicii, nu cred ca ai vrea sa fie betiv, drogat sau afemeiat, sau ai vrea?

| Acras a răspuns:

Da tu ce crezi ca restul cacaturilor care le mancati voi chipsuri fast-food etc etc etc sunt sanatoase? Pana si aerul e nociv draga mea ca si asta are atat de multi microbi de tu nu iti imaginezi.Lasa-l sa fumeze ca te deranjeaza pe tine e cu totul alta problema da nu baga tu replici de genu ca e nociv ca isi strica sanatatea etc.