| nuamnume22 a întrebat:

voiam sa va intreb,daca este posibila preluarea numelui de familie? a tatalui vitreg, mentionez faptul ca sunt major... iar cum cu tatal natural nu ma inteleg, as vrea sa preiau numele de familie celui care imi este cu adevarat tata! dau funda celui care ma ajutahappy ce acte sunt nevoie, stie cineva?

3 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Din cate stiu trebuie hotarare judecatoreasca pentru acest lucru. Poate un avocat reuseste sa te lamureasca mai exact.

| Smile4free a răspuns:

Da daca e de acord tatal natural. sper ca te-am ajutatbig grin