| N3v3rQ a întrebat:

vr sa-mi zice-ti ce exerciti pentru a da burta jos, am putina burta dar ma enerveaza ca nu pot scapa de ea ce exerciti imi recomandati sa pot scapa de burta si sa am patratele? happy Va multumesc anticipat happy Fundoi care raspunde happy

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Eu aveam burtica si sunt fata, am 14 ani jumate si voiam sa arat si eu bine, ca aratam doar burta ma strica! happy
Si faceam 200 de abdomene dimineata pe stomacul gol si seara mai faceam 50 pe la ora 17:-17:30.
Vara alergam jumatate de ora in fiecare seara! Si in vreo 4-5 luni am dat burta jos.Acum daca iar ma apuc de ele pot sa fac patratele dar am abdomen plat, era tot ce-mi doream! Fa si aerobic ajuta super mult! Nu-i greu, trebuie sa ai vointa! Poti sa faci un numar mai mare de abdomene, daca te crezi in stare, maxim 350 pe zi sunt suficiente!
Daca te tii de ele, intr-un an o sa ai si patratele si o sa arati asa cum iti doresti!
Bafta, bafta :*
fundoi, te roog puppy dog eyes?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

500 abdomene zilnic si 150 de flotari. zilnic inseamna dimineata pe stomacu gol faci 500 abdomene te relaxezi cateva minute si dupa aia bagi flotari cat de multe poti. daca ai timp intre mese mai bagi cateva abdomene.cateva insemnand min.100 si dureaza 5 minute sa le faci

Sau o dieta
Prin dieta (dieta am zis, nu cura de slabire sau alte tampenii) si sport, preferabil atletism sau inot. Daca faci abdomene nu consumi multe calorii, daca alergi consumi de cel putin 5 ori mai multe calorii, pentru ca la alergat este solicitat un volum mult mai mare de muschi. Cu cat mai mare este muschiul, cu atat consuma mai mult.
Lebenita este foarte buna pentru eliminat colaceii, incearca sa inlocuiesti deserturile si gustarile dintre mese cu cate o felie de lebenita, sau macar cu un alt fruct. Ciorbe de legume - atentie la "dressing", foloseste iaurt nu smantana. Felul 2 sa fie gatit prin fierbere sau in cuptor/sub capac, nu prin prajire. La fast-food nici sa nu te gandesti, nici la sucuri din comert.