| blueskydarkeyes a întrebat:

Vreau sa devin mai desept, sa am o cultura generala mai dezvoltata si nu stiu exact cum. Am 15 ani si stiu ca devin mai destept daca citesc, dar nu stiu ce mi-ar fi mai util. Adica vreau sa stiu lucruri care tin de materiile de la liceu, dar si chestii de care te lovesti in viata de zi cu zi.
Vreau sa stiu mai multe despre geografie, spatiu, istorie, anatomie, alimentatie, sa imi dezvolt vocabularul, imaginatia, puterea de concentrare, dar vreau sa aflu mai multe si despre fete, saruturi, relatii etc. Sper ca ati inteles ce vreau sa spun.
Vreau sa acumulez cat mai multe informatii intr-un timp cat mai scurt, dar nu stiu de unde si cum. Ma bazez pe voi happy
Multumesc tuturor!

3 răspunsuri:
| rock231girl a răspuns:

Citeste Jules Verne pentru cultura ta si sunt autori contemporani care scriu romane faine despre fete, relatii, etc.In plus ar trebui sa dai un google atunci cand ai auzit pe cineva vorbind despre un subiect pe care nu-l cunosti.Fi atent si ai sa vezi ca oamenii din jurul tau te invata cele mai folositoare lucruri.

| blueskydarkeyes explică (pentru rock231girl):

Pai eu vreau sa stiu cum se numesc acele romane despre fete, relatii etc.winking Dar mersi oricum big grin

| rock231girl a răspuns:

Ok, iti spun cateva titluri: La raul Piedra am sezut si am plans, O vara la tara, De veghe in lanul de secara...Autorii nu-i stiu exact dar dai un google si gasesti. Sper ca te-am ajutat.