| Kalimdor99 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un pc nou pentru gaming gen nfs most wanted 2, nfs the run, dirt 3, deci jocuri ceva mai noi aparute.
bugetul este de 2000 lei si am facut un wishlist pe pcgarage si vreau sa vad cum este sau daca mai trebuie ceva schimbat.
in principiu asa as vrea sa dau comanda, spuneti-mi ce parere avetiwinking

Răspuns Câştigător
| Eus3b1u995 a răspuns:

Da sistemul este foarte bun, dar te-ai grabit prea tare si ai dat prea multi bani pe placa video ar trebui sa iti alegi alta si sa economisesti in procesor puneti macar II X3 pentru ca in nfs the run o sa ai lag.In rest-ul jocurilor mentionate de tine o sa iti mearga pe medium-high.Dar iti recomand sa iti iei un procesor mai bun. Funda?

8 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Pe pcgarage sunt o gramada de wishlist-uri cu pc in bugetul 2000 lei...
In principiu toate-s la fel, un procesor i3 3.3 ghz, o placa de baza decenta la care poti face upgrade pe viitor, de ex sa pui i5 sau i7...+ o placa video care ruleaza jocurile mediu spre high (unele)
Acum depinde de pretentii... daca vrei sursa puternica sau daca vrei o unitate mai spatioasa...
Ai acolo model un model foarte bine construit si s-ar putea ca bugetul sa depaseseasca un pic 2000 lei.
Sfatul meu e sa cumperi o placa de baza pentru un upgrade pe viitor, o sursa de 450-500 w + procesor de la Intel (i3)
In bani astia cred ca procesor (i3) merge cel mai bine :-s.

| Kalimdor99 explică:

Mai bine daca pun procesoru asta:
http://www.pcgarage.ro/......ox-rev-c3/

| HardCore7750 a răspuns:

Recomand acesta, pc de tip GAMING
http://www.emag.ro/......EJZZKBBBM/

| Lalaloveu a răspuns:

Pai ar fi bine sa pui un link