| JockerStoica a întrebat:

Vreau să îmi spuneți și mie ce face un Contabil și ce salariu primește.
Fundă!

3 răspunsuri:
| Ionutza2012 a răspuns:

Tine evidenta veniturilor intr-o firma, cred, iar salariul depinde de locul in care se angajeaza.

| Miitzuu a răspuns:

Pai salariu incepand de la vreo 15mil la creo 35mil (daca e bun) iar ca treaba... facturi, plati si alte chestii asemanatoare... e o meserie destul de obositoare pentru ochi si cap si stai toata ziua cu ochii in cifre.

| Amii2194 a răspuns:

Salut. Un contabil se ocupa de contabilitatea firmei laughing adica cate vanzari are firma cat venit cate pierderi, intocmeste tot felul de balante etc... mie mi se pare tare complicata meseria de contabil laughing si eu am vrut sa merg pe calea asta dar m.am razgandit ...acum de salar nu stiu ce sa spun. in orice castigi mult daca iti dai silinta si devii din ce in ce mai bun. Bafta :*