| RareșQW a întrebat:

Vreau sa intru la liceul de arte Dinu Lipatti pe profilul arta actorului si as vrea sa stiu in ce constă probele? (și poate și ceva sfaturi dacă sunteți la acel liceu)

2 răspunsuri:
| Movalor a răspuns:

La un liceu de arte sunt 2 probe. Cea in care trebuie sa desenezi dupa ceva forme date de ei( un vas, un mar, un cub etc.) Si a doua consta in pictarea/desenarea dupa o tematica, în care trebuie sa desenezi multe personaje/ oameni. Asta dacă nu cumva s-au schimbat niste chestii. A trecut ceva timp de cand am dat... big grin

| RareșQW explică (pentru Movalor):

Bine de stiut, dar am zis "arta actorului" adică ce probe se dau pentru a intra pe actoriehappy