| Anonim62637373833882 a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa ma apuc de Youtube dar am o dilemă. Eu imi doresc sa postez conținut global, adica in engleza nu in romana. Chestia e că, la creeare contului imi cere locatia. Ce ar trebui sa pun acolo? Daca pun România, videoclipurile o sa apara la inceput in Romania, sau ar trebui sa pun de exemplu, Statele Unite? Și dacă pun Statele Unite, mă poate afecta, cu monetizarea, de exemplu?

1 răspuns:
| Stefan23125 a răspuns:

Te poate afecta foarte tare -> primesti mai multi bani! Nu se poate dar e si un minus platesti taxe degeaba asa ca mai bine setezi Romania si dupa ce postezi o sa apara la englezi. Succes!