| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Salut TPU. Vreau sa stiu si eu ce se face mai exact in taberele de ortodocsi? (sau ceva de genu asta ca nici eu nu stiu cum sa le zic). Impreuna cu un coleg am pierdut un joc de carti si acu trebuie sa mergem in locul altor 2 colegi care trebuiau sa mearga intr-o tabara de genu asta sa ajute pe acolo. Nu de alta da sa stiu si eu ce trebuie sa fac pe acolo ca astia nu ne-au zis mai nimic (ceva legat de copii daca nu am auzit eu bine), ca au insistat ca aflam la fata locului si vreau sa stiu la ce sa ma astept

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Unde mergi tu exact nu stiu ce se face, dar in general cam ce se face in orce tabără.
Dacă e una de copii, acestea au tot felul de activități.Deseneaza,se joacă,poate va pune sa mergeți cu ei prin pădure,natura etc, sa ii învățați să se orienteze,se fac concursuri,scenete,dansuri,cântat,poate va pun sa le explicați ceva despre armata,poate curatati impreuna anumite zone de mizerie, plantati un copac. Chestii din astea.

Dacă sunt copii mai saracuti, poate mergeți la ei cu donații (haine, mâncare, jucarii).

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Regulati crestine underage, desigur. Pai ce se face si intr-o tabara normala, plus program de-ala de studii biblice, rugaciuni, cintari religioase, alte nebunii de-astea... Daca nu ai vazut, vezi God Camp. E un documentar foarte misto, sper totusi ca la noi nu e in halul asta. Jesus Camp, my bad. Here you go, highlights: https://www.youtube.com/watch?v=-8HETZFubNI