| EduardT a întrebat:

vreau și eu puțin ajutor, am nevoie de o prietena ca nu stiu cum Dumnezeu nu pot sa îmi fac.
(https://ig.me/2dQjc8EiEpddPYc, asta sunt eu, am 17 ani, dacă ma puteți ajuta într-un fel cu sfaturi sau nu știu...mersi)

Răspuns Câştigător
| AnaxX23 a răspuns:

Totul o să decurgă de la sine. Ar trebui să te focusezi pe ce e mai important, școala. Știu cum e să te simți singur dar ar trebui să dezvolți o prietenie cu o fată și după să te gândești la mai mult. Sunt sigur că îți vei găsi o fată minunată. Mult norochappy

| EduardT explică (pentru AnaxX23):

Școala am terminat-o ca învăț în Anglia, urmează sa dau la facultate acum(nu-s de bani gata nici o fiță, sunt normal) dar da, ai dreptate, mersi!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

17 ani nu e capatul lumii sa intri in panica. Rabdare.

| Freya1 a răspuns:

In primul rand e ok ca te ocupi de fiziculce tau dar nu cred ca ar trebui sa scoti atat de tare asta in evidenta.
Mergi la sala, foarte bine dar nu te mai lauda cu asta ca o sa pari penibil pana la urma. Pozele doldora in vestiare, sala de sport si etc in exces devin obositoare.
Ai 17 ani deci nu este graba in ati gasi iubita.Ai timp sa alegi cu grija ce este cel mai bun pentru tine asa ca nu iti mai face un tel din asta.

| FaraNumePls a răspuns:

Poti avea si relatii de o zi si un an s-a m d chiar dacă nu ești cea mai frumoasă persoana. Conteaza mai mult cum esti ca persoana. Degeaba esti frumos dacă ai un caracter nasol.

| EduardT explică (pentru FaraNumePls):

Pai nu am in caracter nasol, dacă ajungi sa ma cunoști eu unul consider ca nu sunt o persoana neplăcută. Dar nu prea am curaj uneori sa vorbesc, sunt destul de timid când vine vorba de asta...

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru EduardT):

Si de unde stii ca nu ai un caracter nasol? Evident fiecare are o parere buna despre el cand adevarul e altul.
Daca nu ai curajul sa vorbesti cu o fata... Asta poate spune multe, nu iti poti face o prietena pentru ca esti timid, caz rezolvat.
Fetele nu musca.

| Ionut_Dary_1992 a răspuns:

De obicei lucrurile se lasa sa curgă de la sine dacă vrei sa fie de durata