| anonimm997 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce documente imi trebuie pentru inscrierea la Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti, cat este taxa de inscriere si cand se fac inscrierile va rog.

Răspuns Câştigător
| Aureliia a răspuns:

Din câte știu, taxa de înscriere este de 80 lei/dosar. Documentele necesare la înscriere sunt: diploma de bacalaureat sau adeverința de absolvire (în adeverinţa de absolvire
trebuie să fie precizate media generală a examenului de bacalaureat şi notele de la probele examenului de bacalaureat), certificatul de naștere (copie legalizată sau copie xerox însoţită de prezentarea originalului), două fotografii tip buletin de identitate și chitanța de plată a taxei de admitere. Toate aceste documente se depun într-un dosar plic pe care se scrie numele candidatului şi prima opțiune. Înscrierile la această universitate se fac între 18 și 25/26 iulie 2016, la secretariatele facultăților. Duminică nu se fac înscrieri, iar în ultima zi, înscrierile se fac doar până la ora 13. (orar înscrieri: Luni-Vineri: orele 9-13 şi 14-17, Sâmbătă: 9-13). Succes!

1 răspuns: