| Maria_Ana_1995_dEAj a întrebat:

Salut TPUAm ramas corigenta la matematica in clasa a 8 a. maine trebuie sa dau corigenta, dar nu am invatat nimic..nu am reusit. Treaba este ca profesorul este putin exigent Am oare vreo sansa sa ma treaca? FUNDA...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai invatat, este foarte posibil sa pici si sa ramai repetenta.
De ce te-ar trece un profesor daca te-a durut in fund si nu ai avut chef sa inveti?
Eu nu am vazut profesor care sa te treaca, daca nici macar nu faciun efort sa inveti.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate primești niște exerciții ușoare, pe care le poți rezolva. Și dacă nu reușești din prima, te mai cheamă la corigență, încă o dată. Și încă o dată (depinde de profesor).
Încearcă să te uiți peste materie până mâine, învață definițiile și ce crezi că e mai important. Success!

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ai reusit sa inveti nimic in aproape doua luni?
Poate nu intelegi matematica, trebuia cumva sa te implici mai mult!
Daca profesorul NU vede implicare din partea ta sunt sanse mimine sa te treaca!