| prs0396 a întrebat:

Salut, trebuie sa merg la o cununie civila. aveti idee daca la mireasa i se daruiesc flori sau cadouri?
ce as putea sa-i dau? flori, exemple ceva.

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Se da flori miresei, de obicei mirii sunt felicitati si aplaudati de restul oamenilor, o sa se serveasca prajituri si toate cele succes

| Ruxandra15 a răspuns:

Nu mai e asa frumos sa duci flori totusi ducem flori si la mormant. Daca o cunosti de mult sti ce ii place si ai putea sa ii ei ceva care sa ii placa. Daca vrei sa ii duci flori dui trandafiri albi nu rosii ca doar nu esti iubitul sa ii duci trandafiri rosii.

| FaDisperato_Alex_1999 a răspuns:

Pai se dau flori după ce semnează actele! Toți trec pe la miri si ii felicită si ii dau flori miresei! Unii ii dau si cadouri dar m.ai bine flori!

| prs0396 explică (pentru FaDisperato_Alex_1999):

Si imi puteti sugera niste flori? big grin