| Florina038 a întrebat:

Salut tuturor, am nevoie de un sfat. Așezați-vă comod ca va fi mult de povestit... Îmi place de un băiat, e cu doi ani mai mare ca mine iar când i-am scris pe Messenger că-l plac el doar mi-a trimis un zâmbet. De atunci am încerut sa vorbim iar apoi ne-am certat, iar peste 2 săptămâni ne-am împăcat și am început sa vorbim și mai mult. Într-o zi chiar ma întrebat dacă poate sa ma sune. Este un om foarte liniștit și se enervează doar pe mine. Este totuși o problemă, prietena mea, X este vecina lui, are iubit dar mie mi se pare ca el o place pe ea. Pe mine el ma ciufuleste, face afirmatii nostime pe seama mea, dar pe ea o îmbrățişeaza și îi dă un pupic pe obraz și apoi ma întreabă pe mine într-un ton sarcastic, vrei și tu un pupic?
Pe cine o place, pe X sau pe mine?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu-mi dau seama doar din atat. Poate s-o placa pe ea si sa se multumeasca cu tine din moment ce n-o poate avea ori se preface c-o place si face gesturile astea sa te faca geloasa, aici iar sunt 2 variante, ori ca te place si el ori ca stie ca-l placi si ii place sa-si bata un pic joc.

7 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pe X, evident. Vad ca cu tine isi cam permite unele chestii pentru ca nu te place dar totusi vorbeste cu tine sa ii mai treaca timpul.

| Florina038 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Asta ar fi răspunsul, dar el mai are o vecina și tot asa se comporta cu ea, asa e el cu oamenii în are încredere.

| devilshelp a răspuns:

Dupa parerea mea te ia de fraiera. I-ai spus ca il placi si poate sa se bage cu tine cand vrea. Ar fi o mica posibilitate sa vrea sa te faca geloasa, dar nu prea cred. Incearca sa vada daca ii iese combinatia cu vecina lui si daca nu te tine printre optiuni. Oricum nici X nu ar trebui sa il lase sa o pupe si sa o ia in brate daca are iubit

| Catalina990099 a răspuns:

Ar fi mai simplu sa il întrebi pe el pe care place. laughing parerea mea e ca te place si oarecum ar vrea să te facă geloasă cu Xlaughing.

| Antonela30 a răspuns:

Am si eu o intreare pentru tine... cati ani ai tu? si cati ani are el?

| Florina038 explică (pentru Antonela30):

Eu am 15 jumate iar el 16 și 3 luni

| Florina038 explică (pentru Antonela30):

Eu am 15 jumătate iar el 17 și ceva*