| Lala20 a întrebat:

Salut tuturor! Am nevoie de un sfat. dar va rog sa fiti seriosi! Deci poimaine am banchet, si cum e moda mai nou- am "invitat" un coleg din clasa (deja cu cateva luni in urma) cu mine. dar se pare ca l-a mai "invitat" o fata din clasa, cu care se intelege foarte bine de asemea (mai nou, lumea crede ca sunt impreuna, dar el imi tot zice ca nu ii place de ea). In fine, de ieri imi zice ca o sa vina cu mine, considerand ca este ceva 'obligatie' (este ceva la mijloc, si de aia zice ca TREBUIE sa vina cu mine__desi cu baiatul asta mai niciodata nu stii cand vorbeste serios si cand nu__adica nu imi pot da seama daca chiar zice ca vine cu mine doar pentru chestia aia, si de fapt el vrea sa mearga cu ea). Eu am fost foarte happy cand am auzit ca a spus ca vine cu mine, dar azi cand l-am intrebat mi-a raspuns ca la fata aceea nu i-a spus ca o sa mearga cu mine, si nu cu ea, si ca sa ii spun eu daca vreau- ca cica el nu ii zice. Eu nu ma inteleg cu colega respectiva si in niciun caz nu o sa ii zic nimic, si mi-e frica ca daca nu vine vorba de chestia asta pana joi dupa-masasi ea nu afla, o sa faca o scena in fata restaurantului cand o sa afle, sau el o sa mearga pana la urma cu ea. As vrea sa imi dati un sfat, ce sa fac sau ce sa ii zic.ca eu nu am idee! Desi am insitat mult sa vina cu mine, parca acum mi-e frica ca el zice ca vine numai "din obligatie", desi nu vrea, si totodata mi-e frica de reactia fetei aleia, mai ales daca ea nu afla pana la banchet. Orice sfat e asteptat si recompensat! Mersi!

4 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Nu era neaparat sa mergi cu el, avand in vedere ca el considera acest lucru o obligatie.Tu nu trebuia sa mai insisti, trebuia sa il lasi sa mearga cu acea colega.

| Lala20 explică:

Oricum a trecut...a fost saptamana trecuta...si daca va intrebati: in cele din urma a mers cu aia!

| Maria_3164 a răspuns:

N-am prea inteles intrebarea ai folosit de prea multe ori ea, el, eu

| Maria_3164 a răspuns:

Da macar imi dai funda?