| Ionut8943 a întrebat:

Salut tuturor! Nici nu prea stiu cu ce sa incep, sunt multe de spus, dar m-am indragostit de o fata. Suntem navetisti amandoi, o vad dimineata cand urc in microbuz, abia atunci apuc sa o vad, dar problema e ca nu stiu daca e interesata de mine. Problema a doua e ca de fiecare data cand o vad, ma intimidez, si nici de bagat in seama nu o bag, asa fac de obicei cand imi place de o fata. De ea stiu mai multe de pe Facebook si de la prieteni, in rest nimic nu am aflat din gura ei, deoarece timiditate happy
E cu un an mai mare ca mine, e clasa a12a, liceul ei e aproape de al meu, dar ma simt prost daca incerc sa ma bag in seama cu ea, incep sa ma autoanalizez, sa imi zic ca sunt prost si de-astea, tinand cont ca sunt clasa a11a si n-ar mai trebui sa am probleme de genu'. Am observat ca de cateva ori se uita la mine insistent, ea fiind in microbuz si eu afara sa fumez, dar ma panicam repede si dupa intorceam capul in alta parte. Nu stiu ce sa fac sa trec peste crizele astea de timiditate, mi-e frica sa nu ma ia la injuraturi sau alte lucruri (desi nu ii sta in fel), sau sa fiu injurat de altii, nu mai stiu deloc ce sa mai fac. Ea este foarte frumoasa, nu stiu cum de m-am putut indragosti asa pe loc, fara macar sa fi vorbit cu ea ceva inainte, dar cand o vad langa mine simt ca innebunesc, nu am control asupra mintii si din fericire pot sa o dau in tristete, si dupa sunt trist toata ziua. Un prieten mi-a spus sa vorbesc cu ea, dar imi e frica de faptul ca daca iese ceva urat, dupa aia s-ar uita cu ochi urati la mine, si m-as simti si mai prost, plus ca nu am stima de sine ridicata, ma pot pierde usor si mereu mi-am pus in cap, de fiecare data cand imi placea de o fata, sa mi-o scot din cap, desi era mai intensa starea. Voi ce credeti? Credeti ca la prima vedere dupa ce ati citit aici, s-ar putea sa fie ceva? Sau doar e in capul meu totul? laughing)

1 răspuns:
| Maria209 a răspuns:

Pai dacă o fată se uită la tine, înseamnă că i-ai trezit curiozitatea.Noi fetele aşteptăm de la voi primul pas,desigur putem să-l facem şi noi,dar dacă un băiat nu poate face nici măcar primul pas,nu poate merge vorba de relaţii serioase.Aşa e logica noastră.De ce nu, posibil că şi tu îi placi, pur simplu spune-i, mai rău nu o sa fie, dar măcar nu te vei mai zbate intre 2 pereţi. Dacă îi placi va accepta, dacă nu-i vei spune tu, o va face altcineva, îţi trebuie asta?