| DDCC a întrebat:

Uite, știu că am fost foarte negativ în întrebări până acum.
Hai să o iau altfel: Eu am nevoie de fapt să îmi fie mai ușor în comunicare.
Ca priorități, comunicarea înseamnă la mine totul. Dacă mi-e satisfăcută nevoia, mă voi simți foarte bine.
Și nu mi se pare deloc ok să trebuiască să fac mereu și mereu eforturi titanice ca să pot comunica cu cine mi-aș dori.
Se poate pune cineva, în locul meu?

Eu nu sunt indiferent, nu sunt miserupist, și orice efort puternic chiar doare.
Nu mă pot bucura aproape deloc de tinerețe, de adolescență fiindcă întreaga viață mi se pare o povară.
Să îmi fie titanic de greu și să abordez pe cineva de fiecare dată. Pe bune, mi se pare viață de câine asta.

Dacă ați trăi voi în locul meu ați vedea zilnic nenorocire pe fond emoțional.

1 răspuns:
| skogr a răspuns:

Nu e vina nimanui ca nu esti in stare sa-ti rezolvi problemele. Daca eu eram in locul tau faceam ceva sa-mi fie bine, ce vina am eu ca n-ai tu vointa?