| Inj3ct0r a întrebat:

Unde as putea gasi si eu pantaloni ca a lu abi?
https://www.instagram.com/p/BqkwqR7HvvL/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca generatia imbatranita ( comunista ) a condus mai bine pana in prezent. Prostimea poporului care se lasa cumparata la alegeri cu alimente sau promisiuni electorale. Si voteaza penali care numai fura si duce tara in jos. Atat se mai bat batranii cu pumnul in piept "ca noi am facut,ca noi am votat! Ne-am facut datoria pentru tara!". Cand, de fapt, batranii au facut rahatul praf. Paduri nu prea mai avem, infrastructura nu prea avem, industrie nu prea avem, locuri de munca pentru tineri nici asta nu prea avem, iar sanse sa faci o meserie fara sa platesti bani este aproape nula. Din vina mentalitatii comuniste a ajuns tara in aceasta situatie si din aceasta cauza pleaca tineri la munca in strainatate. Pentru ca omul nu a stiut sa voteze, nu a stiut sa ia decizii care sa aduca Romania pe un drum bun. Pana nu dispare din Romania mentalitatea comunista, in Romania nu va exista trai decent.

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Generatia care ne va conduce, intr-o zi. Spre pierzanie, pare-mi-se.

| Totenkampf a răspuns (pentru Plato):

Vina democrației și a congregațiilor de genul U.E., puterea e a poporului și o folosesc spre a ridica în slăvi imigranți asiatici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Ca generatia imbatranita ( comunista ) a condus mai bine pana in prezent. Prostimea poporului care se lasa cumparata la alegeri cu alimente sau promisiuni electorale. Si voteaza penali care numai fura si duce tara in jos. Atat se mai bat batranii cu pumnul in piept "ca noi am facut,ca noi am votat! Ne-am facut datoria pentru tara!". Cand, de fapt, batranii au facut rahatul praf. Paduri nu prea mai avem, infrastructura nu prea avem, industrie nu prea avem, locuri de munca pentru tineri nici asta nu prea avem, iar sanse sa faci o meserie fara sa platesti bani este aproape nula. Din vina mentalitatii comuniste a ajuns tara in aceasta situatie si din aceasta cauza pleaca tineri la munca in strainatate. Pentru ca omul nu a stiut sa voteze, nu a stiut sa ia decizii care sa aduca Romania pe un drum bun. Pana nu dispare din Romania mentalitatea comunista, in Romania nu va exista trai decent.