| Alinxtremex a întrebat:

Va rog dati-mi niste sfaturi bune. Am 14 ani si nu am avut nici o relatie serioasa pana acum, la ce ar trebui sa ma astept de la prima relatie si ce e bine sa fac pentru a avea una? Sunt aproape de a avea una, dar cred ca ei ii este frica... Stiu ca in ziua de azi pentru majoritatea conteaza sa ai o fata frumoasa sa zic asa si gata. Nu ma consider frumos, dar nici dezagreabil, cred ca sunt ok. Cel mai bun sfat primeste funda.

1 răspuns:
| Dellyutsa2218 a răspuns:

Pai la 14 ani ai tai nu ar trebui sa te grabesti a avea o relatie serioasa pentru ca o sa ai parte de asa ceva.
O sa-ti dai seama p parcurs.
Pai sa vedem, stiu ca ai emotii pentru prima ta relatie dar trebui sa te comporti normal si daca vrei sa impresionezi fata fa gesturi marunte cum ar fi sa o ti de mana, sa o saruti pe frunte, pe obraz, pe buze, sa o ti in brate. chiar daca pentru unii nu conteaza aceste lucruri sa stii ca pentru unele fete da.
Sper ca te-am ajutat!