| assassinro a întrebat:

Salut, va rog sa nu radeti de problema mea si sa o luati in serios chiar am nevoie de un sfat. Tot timpul noaptea mai ales cand sunt singur imi este teama de intuneric sunt baiat am 14 ani si simt ca sunt urmarit non stop nu-mi pot explica acest lucru ma uit mereu in spate oare filmele de groaza m-au afectat sau ce ma uitam cand eram mai mic acum le evit.
Va rog frumos dati-mi un sfat vreau sa scap de aceasta teama.
Imi este frica sa ies noaptea afara tot timpu cred ca cineva ma urmareste in intuneric cu lacrimi in ochi va scriu astept raspuns urgent... va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa scapi se coshmarurile astea, cind ti se pare ca te urmareste cineva, spune tatal nostru.cind te culci seara roaga-te,si mergi cit mai des la biserica.iar daca asemenea mod nu doresti,poti face o consultatie la mediul psiholog, la sigur te poate ajuta cu sfaturi, si la sigur o sa te izbaveasca de aceasta teama goarazica.

6 răspunsuri:
| Ellena_7672 a răspuns:

#:-s Bine ca eu am scapat de problema asta! Stiu cum este! Mie mi-a trecut pur si simplu. Am uitat! Daca tu zici ca este de cand erai mai mic nu stiu cum sa te ajut pentru ca nu stiu ce fel de persoana esti.Nu te cunosc. Daca vrei sa te ajut imi dai mesaj privat cu id-ul tau. happy

| Иαяʋтσ a răspuns:

Si mie mi-e frica din cand in cand (am 10 ani si sunt baiat)ca am 2 case
si cand ma duc in aialalta casa noaptea zbier pana acolo dar cand e ma cheama cineva noaptea dintre prieteni nikio problema, vara trecuta am stat pana la 1 afara si normal stateam pana la 12 si ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot ajuta eu id meu e toni007bond contacteaza-ma

| assassinro explică:

crying va rog daca cititi scrieti nu ma supar sincer astept o parere straight face

| borjeaux a răspuns:

Este aceeasi problema ca a mea

| borjeaux a răspuns:

Aceeasi problema! o am si eucrying