| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut, varsta de 17 ani este mijlocie? Azi o fata de 12 ani mi-a zis ca ea la 17 ani s-ar simti batrana, mda sunt trista din cauza asta sad

8 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Pentru noi astia, peste 20, aia de 12 ani inca ni se par bebelusi.

| Endoryus a răspuns:

Tu gandesti mai putin ca aia la 12 daca te-a deranjat asa ceva. La 25 ce o sa faci, o sa iti tai venele? Ce sa mai zic dupa 30.
Nu. Si tu aia, 2 copile. Nu e varsta "mijlocie" la 17 ani. Daca tii legatura cu aia de 12 sa o intrebi peste 5 ani cum se simte. o sa vezi ca o sa faca misto de alea de 22 si dupa 27 si tot asa. Astea mai mici mereu fac misto de cele mai mari ( din gelozie mai mult) dar uita ca ajung si ele acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce se intelege prin "bãtrânã" dupã o vârsta cam toate incepeti sa va pictati pe fata sa pãreri mai tinere. Deoarece care ar vrea sa arate cum aratã de fapt? Vârsta de mijloc e cam 20 si de ani. Atunci sunteti in primul social sexual dpdv al aspectului fizic.
Ma amuza astia care zic ca la 12 ani sunt copii, si daca ar da la nimereala vârsta uneia de 12 ani ar spune ca are 17 sau 18 in multe cazuri.

| CosminCD a răspuns:

Stai calmă! E normal. Are minte de 12 ani. Ce te aștepți? Din punctul meu de vedere, la 17 ani am trăit cele mai frumoase momente din adolescență. Acum, după ce au trecut mai bine de 10 ani, îmi vei putea spune că sunt bătrân. Dar nu te bag în seamă. Eu nu mă simt. Vârsta este doar un număr, care necesită la CNP. Dacă fata de 12 ani se va simți bătrână la 17 ani, asta e. E treaba ei. Succes! Și să ta bucuri de vârsta ta frumoasă!

| Violleta2022 a răspuns:

Asa gandesc toi copilasii.
Daca ea gandeste despre tine ca la 17 ani ar trebuiis a te simti batrana, oare cum ar vedeao pe mama ei, care are probabil 30 de ani? baba sau bosoroaga?
Eu spun sa nu bagi in seama ce spun unii copilasi, care nu au pic de creier.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

La 50 de ani cum o sa mai fii? laughing)
Are 12 ani, normal ca zice ca esti batrana. laughing

| Adry05 a răspuns:

Normal ca e varsta mijlocie, doar 17 e jumatatea lui 75

| Raven a răspuns:

17 ani mi s-a părut vârsta perfectă, nu mai ești un copil dar nici n-ai deocamdată responsabilitățile unui adult.
Oricum, la 17 ani nu mă uitam în gura ălora de 12. Drept e că ăia de 30 ni se păreau ai naibii de bătrâni și le spuneam tuturor profesoarelor babe fiindcă trecuseră de 30 de ani însă asta e problema cu oamenii, nu pot rămâne mereu la 12 ori la 17 ani. Sunt curioasă ce senzații o să ai când vei împlini 27, 37, 47, 57 de ani...
Ceea ce ai spus mi-aduce aminte de Neastâmpăr de Raymond Radiguet: "Și oricare ar fi pasiunile pe care le voi simți ma târziu, niciodată nu-mi va mai fi cu putință să încerc emoția adorabilă de a vedea o fată de 19 ani plângând fiindcă se credea prea bătrână".
Așa că vezi, nu ești singura cu probleme din astea, existențiale laughing