| Maripapaia a întrebat:

Salut.
Verișoara mea mi-a povestit un vis foarte ciudat si urat pe care l-a avut mai de mult, de mai multe ori.
In vis, era noapte si ea dormea in camera cu sora ei si părinții in camera de lângă. Verișoara mea s-a trezit (in vis) si s-a dus in camera parintilor ei și a văzut un scaun din ăla care se leagănă(nu era nimeni pe el dar se legăna singur). Apoi s-a uitat pe patul in care dormeau părinții ei si i-a văzut morți, plini de sânge și stăteau cu fața la ea. Dupa s-a uitat din nou la acel scaun și era pe el un om care râdea in hohote si ea a inchis repede ușa. Cand a redeschis-o a dispărut tot în afară de acel scaun care se legăna.
Ea s-a intors in pat la ea si dupa ceva timp s-au întors părinții ei si le-au omorât pe verișoarele mele si a aparut din nou omul ala pe scaun care râdea.
Visul se termina asa. Ce înseamnă asta?
Verișoara mea doarme la mine in noaptea asta si mi-a povestit visul ăsta. Ma îngrijorează pentru ca a inceput sa plângă și a zis ca poate era ea omul ăla care râdea si i-a omorat părinții. Si tot s-a uitat la mâinile ei si a zis ca le vede pătate de sânge.
Ea nu se uita la filme de groaza, deci nu poate fi asta problema.

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Visele in general sunt modul in care creierul nostru incearca sa proceseze evenimentele din viata noastra, grijile, frica. Cand un om viseaza de exemplu ca pierde trenul inseamna ca se teme ca a pierdut o ocazje sau a rata o sanse, cand viseaza ca e gol in public inseamna ca a fost umilit sau ca a facut ceva de care ii e rusine. Scaunul care se leagana poate insemna instabilitate, o schimbare asupra careia nu are control de exemplu daca unul din parinti pleaca sa lucreze in strainatate sau au probleme financiare, etc. Parintii in vis pot sa simbolizeze cu totul altceva, de exemplu faptul ca parintii au venit si le-au omorat poate insemna ca cineva in care avea incredere de exemplu iubitul sau un prieten foarte bun s-au intors impotriva ei. Parintii morti pot sa insemne ca are o problema si simte ca nu are la cine apela, etc. Sangele de pe maini ca a fost acuzata pe nedrept sau ca a facut ceva si a avut consecinte rele la care nu se asteapta. Faptul ca visul se repeta poate insemna ca problema nu S-a rezolvat. Eu zic sa duscuti cu ea, afla ce o nelinisteste, ce o framanta, ce probleme are si incercati amandoua sa interpretati visul sau poate ar fi de folos sa vorbeasca cu un psiholog despre el. Data urmatoare cand viseaza spune-I sa isi priveasca mana in vis si sa isi numere degetele - in vis ai mai multe degete sau degetele sunt de formare, asa poate sa isi dea seama ca e doar un vis si poate sa se trezeasca.

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Urat vis. De regula visele au o legatura cu realitatea, in sensul ca a vazut cu siguranta un videoclip dubios, a auzit o poveste stranie, s-a intamplat ceva, nu putea sa viseze asta din senin.

Răspuns utilizator avertizat
| 1Me9 a răspuns:

Buna, stati calme, este doar un vis, cam straniu, dar totusi, este doar un vis.

Spune-i sa nu se mai gandeasca la el, mai ales seara inainte culcare, pentru ca e posibil sa viseze ceva asemanator cu ce a vizat in alte seri.

Eu am 18 ani si de cand ma stiu ma uit la filme horror si sincer sa fiu nu am avut multe cosmaruri in viata astarolling on the floor).

Daca a visat acel vis extrem de straniu, nu inseamna ca e nebuna si nu inseamna ca acel lucru se intampla/se va intampla.

O seara buna va doresc, ganditi-va doar la lucruri frumoase, nu la lucruri negative!

| Maripapaia explică:

*Ea are 15 ani*