| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ati face in situatia mea? Sunt baiat am 22 de ani si lucrez intr-o fabrica pe 3 schimburi si am primit o oferta de lucru in Franta, unde unchiul meu ma angajeaza (el e seful acolo), problema este ca intru anul 4 la facultate si daca ar fi sa plec ar trebui sa renunt la facultate...sau exista si o cale de mijloc?big grin Voi ce ati face?
HELP!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu aș termina facultatea, care îmi oferă posibilitatea să fiu pe picioarele mele în viață, să nu depind de un unchi. Apoi aș merge la unchiul.

| Andreeush a răspuns:

Termină facultatea întâi, dacă unchiul tău e patronul ar trebui să înțeleagă.
O să îți pară rău dacă renunți la facultate.

| cristian200313 a răspuns:

Deci sa ne gandim, daca unchiul tau este seful de ce nu poti sa ii spui ca poti sa te duci in Franta la anul dupa ce termini facultatea?

| PeggyRock a răspuns:

Mergi la facultate și vezi dacă nu poți să îți îngheți anul, sau ce altă soluție există. Dacă unchiul este șef, te poate angaja și la anul. E păcat să renunți la facultate. Angajat vei fi toată viața. Studiile sunt importante.

| Cariba1929202 a răspuns:

Eu as termina facultatea asta as face eu, dar daca ma pun in locul tau as merge sti de ce? Poti sa fi cruce in biserica la istorie dar daca dai 24 de milioane iei slujba si fara sa stii cam nimic crede.ma m.am intalnit cu o persoana care spunea ca daca vrea slujba de profesor sa dea 27 de milioane ca celalalt dadu 26 si nu a avut banii.Nu a luat-o.Iar facultatea poti sa o termini dupa, cand te intorci.E decizia ta. Daca sefu e ruda cu tine o sa iti meraga bine se zice