| razvanr350 a întrebat:

Vreau daca se poate sa imi raspunda cineva la urmatoarea:
Daca pe primul semestru la chimie am media 7 si pe al doilea 4, voi fi corigent pe al doilea semestru?
Adica pe foaia aia cu mediile tuturor elevilor din clasa voi aparea la corigenti? Multumesc!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca nu stii un lucru elementar, respectiv ca ramai corigent doar daca MEDIA ANUALA este sub 5, nu conteaza o medie semestriala. In situatia ta vei avea media anuala 5, 50, asa ca ai promovat la respectiva materie.

| Catrice a răspuns:

Dă-ți singur o funda ca dacă îți iese media anuala la materia respectiva peste 5, treci.

| razvanr350 explică (pentru Catrice):

Da dar eu pe al 2 lea semestru am 4, imi va scrie ca sunt corigent?

| Alittlehelp a răspuns (pentru razvanr350):

Ar trebui să ai sub 5 și în primul semestru ca să rămâi corigent. Sincer, nu știu ce o să scrie, dar în orice caz nu vei fi corigent.

| Andreeush a răspuns:

Pentru a fi corigent trebuie să nu îți iasă media anuală, nu are importanță ce medie ai pe semestrul doi.

| razvanr350 explică:

Dau Funda!