| Sergiu3210 a întrebat:

Salut, vreau sa intru la facultatea de inginerie electrica si stiinta calculatoarelor din Brasov, pe profilul "tehnologia informatiei", si am cateva nelamuriri. Este posibil sa intru daca am media de admitere 8.07 iar media minima din 2021 a fost 8.00? Se face multa matematica sau mai mult info si cam cat de grea este matematica?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ultima medie care va fi anul asta.
Posibil sa fie peste 8.20 sau sa fie sub 8...
Sincera sa fiu sunt un pic socata, ma asteptam ca la varsta asta sa intelegi cum functioneaza admiterea asta la facultate, ca nimeni de pe fata pamantului nu poate ghicii ce medii vor fii anul asta si care va fi ultima medie, inainte sa fie afisate.

La o facultate de inginerie electrica si calculatoare sau IT se face multa, foarte multa matematica, doarece matematica este obiect de baza, invatand sa aplici formule sa calculezi rezistente samd.