| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, vreau sa intru mai mult in lumea asta mai ne descoperita, viata anterioara, renasterea,. scopul vietii, astrologia, numerologia, toate chestiile astea, si sunt curios, am citit si cartea comedia divina de dante... o colega ii pasionata de astrologie si a spus ca imi spune ceva dar nu ii pregatita acum. si imi pun semne de intrebare de unde stie atatea chestii ca pe internet tot caut si imi da porcari, jocuri de aflii ce ai fost in viata anterioara si toate porcariile astea., niste carti sau site uri ceva despre chestiile astea va rog daca stiti.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu cauți sensul vieții într-un lucru fără sens. baftă happy

| Andreimihaitaureete explică (pentru anonim_4396):

Nu dar is curios si vreau sa descopar anumite chestii (majoritatea nu inteleg) printre care si tu...

| Stefan23125 a răspuns (pentru Andreimihaitaureete):

Sensul vietii este sa fii fericit si sa faci tot ce iti doresti ca daca ar fi toti tocilari care sa dezvolte toata lumea instant nu ar avea sens. Ttebuie sa faci ce iti doresti, fara a afecta in mod negativ pe cineva.

| SociopatuI a răspuns:

Nu baga in seama oamenii care vorbesc despre astrologie. Cei care cred in zodii in 2021 este dovada vie ca au o gandire de evul mediu. Fereste-te de ei.

| Iunicu a răspuns:

Despre astrologie.
Să ne gândim că fotonii unor stele pe care le vedem deseară pe cer, au fost emiși cu mii sau milioane de ani în urmă. Poate că unele dintre stelele pe care le vedem, s-au stins deja dar lumina lor continuă să străbată universul. Gândește că lumina soarelui are nevoie de vreo 8 minute ca să ajungă la noi.
Îți imaginezi că fotonii emiși cu mult timp înainte ca viața sa apară pe tera, o să îți spună ție ce o sa faci mâine?
Oamenii au căutat tot felul de metode de a câștiga beneficii de pe urma credulilor spunandu-le fix ce vor să audă.
Așa au apărut și zeitățile.

| Stefan23125 a răspuns:

"Sensul vietii" - Daca gandesti asa viata nu mai are niciun rost! Oricine renaste DAR ORICINE SE NASTE! Deoarece nu existau atat de multi oameni inainte si mai si renasc dar se si NASC. Acum vorbesc doar despre renastere si viata antrioara. Eu de exemplu am o legatura cu cainii. Orice caine ar fi, oricat de rau nu imi face nimic. Exemplu: ieri ma plimbam cu bicicleta si cineva care statea in drum spre destinatia mea avea 3 caini: 2 caini lupi si 1 ciobanesc. Si am ocolit ca aia erau singurii care ma urau ca m-au mai atacat odata si i-am dat lu unu un pumn in cap si a fugit si la intoarcere am gasit 8 caini mari mai mari decat aia care cautau prin gunoaie si ei au venit si mergeau pe langa bicicleta mea fara nici-o problema la 0.5 m. Cand am ajuns in fata acelei case care avea poarta deschisa si atunci au latrat cainii si au venit si l-au muscat pe unul din aia 8 si aialalti l-au atacat pe el. Eu stateam si ma uitat ca ce sa fac intre 11 caini decat sa ma uit. Cainele ala doar avea blana putin smulsa si atat. Am plecat tot asa pe langa mine si in fata la 20 m venise cineva de pe o strada cu bicicleta si cainii aia de langa mine s-au dus la elsi incercau sa il muste dar ala a fugit repede. Cainii s-au intors la mine si am mers pana acasa. Ei erauca si cum au pierdut pe cineva din haita au stat putin in fata portii si au plecat. Animalul meu preferat este cainele. Aceasta este povestea mea si nu cred ca asa deodata cainii aia ma iubeau asa cred ca intr-o alta viata i-am ajutat cu ceva. Viata nu are sens deoarece orice se intampla deodata ca si o carte scrisa pe moment vesnic fara oprore dar la fiecare reîncarnare da pagina. laughing

| Stefan23125 a răspuns (pentru Stefan23125):

Cum a aparut ala care rade baaa taci cu rasu tau

| Andreimihaitaureete explică (pentru Stefan23125):

Cati ani ai?

| Stefan23125 a răspuns (pentru Andreimihaitaureete):

Nu prea multi maxiiim 20. => am 20.

| Stefan23125 a răspuns (pentru Stefan23125):

Am gasit exprimat in matematoca adica mi-am amintit 2radical din 20 la patrat.