| Eheee a întrebat:

Salut, vreau sa ma ajutati va rog... din clasa 1 pana intr-a 9a eu nu am invatat deloc doar ce mai copiam din caiet de un 5, eu nu stiu ce e ala invatat profii m-au trecut de mila. dar vreau sa ma apuc de invatat si nu stiu cum sa invat vreau ceva sfaturi va rog frumos ca mi-e frica de bac

2 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Orice are un INCEPUT! Tre" sa fi sigur p tine sh sa-ti doresti cu adevarat sa inveti,sa fi cel mai bun! Sa iti faci temele,sa citesti carti,sa citesti lectia din manual inainte sa ti-o predea, sa inveti ce-ti da in clasa, sa-ti faci tema la sport!
BAFTA! O sa vezi ca poti fi cel mai bun din cls daca asta iti doresti!

| alisalisa a răspuns:

Inteleg ca ti-e frica de bac, asta inseamna ca trebuie sa te axezi pe materiile din care dai bac-ul: romana, mate (sau istorie) si o proba la alegere. La aceste 3 materii trebuie sa inveti in fiecare zi, fiecare lectie pe care ti-o preda. La mate o sa fie destul de dificil, dar totusi ai fost la scoala 9 ani, presupun ca tot ai ramas cu ceva in cap.
Succes in noul an si spor la invatat!