| Anca124b a întrebat:

Salut,vreau sa mă transfer pe semestrul II la alta clasa deoarece acolo am mai mulți prieteni.Si un alt motiv ar mai fi și colegii din prezenta clasa, nu mă înțeleg cu ei.As vrea sa știu ce aș putea sa scriu exact la motive pe cererea de transfer.

Răspuns Apreciat de Editori
| prohibitio a răspuns:

Depinde de scoala! La unele scoli completarea motivului este optionala, intreaba la secretariat daca este sau nu. Daca ti se spune ca este obligatorie poti pune orice motiv, dar poti spune direct ca preferi colectivul de la cealalta clasa.