| Lia340 a întrebat:

Vreau sa postez recenzia unei carti, trebuie sa- mi fac (calumea) un blog dar nu stiu cum sa procedez.Am deja un cont pe wordpress dar este foarte complicat. Sa pastrez blogul sau sa ma inregistez pe altul? Dupa ce voi scrie respectivul rezumat v-a aparea pe interenet? Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Eu iti recomand www.ucoz.ro - dupa ce am testat si eu wordpress, ucoz mi s-a parut floare la ureche;))
Plus, au forum.ucoz.ro unde am gasit foarte multe materiale utile.

| GabyB94 a răspuns:

Salut, daca Wordpress e prea complicat incearca webnode.ro - e in limba romana, simplu de invatat si postat si il poti face sa arate ca un site cu meniu si cu sumbeniu etc.

Poti sa iti faci un site special pentru recenzii carti.

De aparut pe internet o sa fie vizibil pentru cei care stiu adresa imediat, dar lui Google il ia cam 2 saptamani (indiferent de platforma) ca sa inceapa sa te indexeze - sa te arate printre rezultatele cautarilor.

Bafta!