| RyNn0 a întrebat:

Vreau sa stiu daca ma place fata pe care o plac eu. Am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si a spus nu. Dar e mai mica cu 2 ani. Are 13 si eu 15. Sa va spun cum face... A invitat-o un baiat la dans lent si a refuzat. Am invitat-o eu si a acceptat si face orice sa stea langa mine. Dar daca ma vede suparat nu vine sa vb cu mine, doar se uita la mine mereu sa vada ce fac. Cand ma uit si eu la ea, zambeste sau intoarce capul. Cand se sperie ma ia de mana doar pe mine, se da pe langa mine, se impinge in mine. Ma place sau nu? Daca vreti mai multe detalii lasati mesaj. Am nev de ajutor urgent. Dau funda. Si da am uitat sa va spun... cand plec din camera ar face orice sa vina dupa mine.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Din ce spui tu, pare sa te placa dar fetele la varsta respectiva sunt ciudate.
Nu mai face declaratii pe facebook, intotdeauna spune-i unei fete in fata ce simti pentru ea.
Invit-o pe afara, ofera-i o floare, fa-i un compliment si mai incearca odata. Nu ai nimic de pierdut. Se poate ca atunci cand ai intrebat-o sa nu fi simtit nimic pentu tine, dar intrebarea ta sa ii fi atras atentia asupra ta.

13 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Are doar 13 ani...inca e micuta, cam prea micuta pentru o relatie.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Aparentele inseala uneori. Nu spun nici ca te place, nici ca nu te place.Cel mai bine ar fi sa o intrebi pe ea. Va vad putin apropiati, nu cred ca te costa nimic daca o intrebi si afli de la ea, fara sa mai stai tu sa-ti faci zeci de scene in cap.
Poate este timida si tocmai din motivul asta te-a refuzat. S-a speriat.Nu cred ca varsta are vreo legatura cu raspunsul ei.

| Emilian65 a răspuns:

Mai copile, ai rabdare cu ea. Ea nici nu stie bine ce este aceea o prietenie adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place da nu prea...Stiu ca nu are logica dar asa e ea te place dar poate ca e mai timida si ii e frica sa spuna ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca te place. Dar acum trebuie sa arati si tu ca o placi.

| Hakuouki a răspuns:

La 13 ani are nevoie de dragoste paterna, tu fiind mai mare si mai apropiat ei, logic ca se da pe langa tine sa se simta "protejata" las-o sa mai creasca putin si abia apoi va putea fi vorba de o relatie. Momentan nu cred ca te place in sensul in care ai vrea tu sa te placa.

| e1xtz a răspuns:

Te place ma, dar intelege si tu ca este mica, amandoi sunteti mici, dar la ea este mai normal sa fie mai timida.
Nu ai ce sa faci, stai pe langa ea, sa vada ca esti grijuliu dar nu te baga in sufletul ei, nu fi disperat, si incet incet se va apropia de tine mai mult...dar revin, trebuie sa intelegi ca este mica, tu daca esti a 9-a tot ai alta minte, deci trebuie sa o iei usor

| RyNn0 explică:

Am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si a spus nu. Dar am intrebat-o pe messenger in vara, nu acum.

| lazarc a răspuns:

La fata tot ii place de tine asa ca nu rata sansa tea dat de inteles in toate ceti facee am inteles asta di ceia ce mi-a scris asa ca flori in mina si la treaba frate, nu-i nimic cu virsataa

| George_Dragoș_1998 a răspuns:

Da, cred ca are cancer, de asta se comporta asa, eu zic sa o omori cât mai repede

| 1348759 a răspuns:

Pai fata te place dar trebuie sa o iei si tu mai incet sau nu stiu cum mai vorbeste cu ea si vezi cind va fi momentul potrivit mai propune-i poate se razgindeste

| 1348759 a răspuns:

Pai da asta am uitat sa iti zic ii cam micuta vezisi tu mai prieteneste cu ea si cind ea va avea vreo 15 ani atunci mai propune-i odata