| ZebraGalbena a întrebat:

Vreau să trec la Linux (de la Win10) si inainte sa fac o prostie vreau sa ma asigur ca sunt compatibile componentele pc-ului meu.

Daca cineva care se pricepe vrea sa ma ajute cu nelamurirea asta il rog sa raspunda big grin

Compatibile in privinta driverelor.

Componente:

Hide contents
CPU - i3-3220

GPU - Zotac GeForce GT 640 Synergy Edition

RAM - HyperX Fury & Blu

HDD - WDC WD10PURX-64E5EY0 (931 GB)

MOTHERBOARD - Acer Veriton M4620G

Daca mai vreti sa pun alta componenta va rog sa imi spuneti!

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Scuze ca raspund pe langa intrebare dar iti functioneaza ok pc-ul asa cum este?

De ce vrei sa treci la linux?

| ZebraGalbena explică (pentru RainmakerX):

Imi place sa incerc chestii noi happy
Nu am nimic cu el doar ca pentru ce am eu nevoie (nu prea ma joc cine stie ce), gasesc si pentru linux, csgo de exemplu, photoshop etc.