| x2gk9r a întrebat:

Salut! Vreau un sfat...
Am niste prietene care ma inteleg perfect cu el.
Azi dupa scoala m-a chemat cu ele in mol sa isi ea niste haine desi eu nu mai avusem bani si am zis decat sa ma duc asa aiurea mai bine stau acasa.ele s-au suparat pe mine...un sfat?

43 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mofturi de adolescenti... toti am avut din astea, impresii ca cineva cand te refuza o face ca are ceva cu tine nu ca are alte motive.

Sfat, stati de vorba, cu vorba se rezolva multe.

| x2gk9r explică (pentru suntserios):

Chestia e ca ne intelegem ok dar nu am vrut sa mai ma duc fiindca nu am mai avut bani iar ea s-a suparat...
Din ce am citit din ce ai zis parca eu sunt de vina(

| anonim3247 a răspuns:

Trebuia să mergi că nu te costa nimic pe tine.

| anonim3247 a răspuns:

Ele și au considerat că tu nu vrei să mergi unde merg și ele.

| x2gk9r explică (pentru anonim3247):

Tu in loc sa imi dai un sfat ma faci sa ma simt prost... apreciez

| anonim3247 a răspuns (pentru x2gk9r):

Vezi că acum la ora 15.45 ele sunt în mall dacă s-au dus cum ai scris - Azi dupa scoala
Tu ce faci acum?

| x2gk9r explică (pentru anonim3247):

Am cerut un sfat atata tot...ce te ofensezi atata...

| anonim3247 a răspuns (pentru x2gk9r):

Dacă erai copilul meu așa îți spuneam
- De ce nu te-ai dus în mall cu alea? Ce faci în casă? Stai cu telefonul în mână și alea se plimbă prin mall?

| Fatamuntilor a răspuns:

De multe ori in asfel de cazuri drepatea si adevarul este undeva la mijloc!
Pe de o parte este destul de neplacut sa stai a vezi cum prietenele tale stau si probeaza haine si tu stai sa te uiti pentru ca nu ai bani, pe de alta parte si ele au drepate pentru ca puteai sa iti dai cu parerea.
Daca sunteti prietene cu adevarat va veti impaca cu siguranta.Cu timpul.
Daca vrei sa nu mai fii pusa in situatii neplacute le poti spune ca trebuie sa fii acasa la o anumita ora!
Sau mergi cu ele si le sfatuesti asa cum am spus eu mai sus!

| 199onur7 a răspuns:

Bine ai făcut nu ai facut nimic gresit frate decat sate duci... ști ce zic mai bine ca ai facut așa.

| x2gk9r explică (pentru 199onur7):

Mi-am cerut scuze fata de ele ca nu m-am dus mai inainte
Oare am gresit daca mi-am cerut scuze?

| 199onur7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Ba frate de ce să-ți ceri scuze? Ce ai? Nu ai facut nimic ma greșit omule de ce să-ți ceri scuze fratele meu? Nu ai de ce să-ți ceri scuze ma nu ai facut nimic greșit nu ai avut bani pai ce era sa faci sa mergi săte faci... ști ce zic mai bine stai acasa sau mai bine muncește frate cinstit si sa ai un ban la tine uite te cheamă cineva la un film la un suc undeva ști ce zic...nui bine așa ca bărbat nu-i bine deloc așa si mai lasa cu cerutul scuze ca nu ai facut nimic nebunule nu ai greșit cu nimic frate

| x2gk9r explică (pentru 199onur7):

Parerea mea e ca am facut bine fiindca mi-am cerut scuze, fiindca si ele cand ma intreba mai esti suparat pe mine si isi cerea si scuze... fiindca le-am zis cu o zi inainte ca ma duc cu ele si mna.

| 199onur7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Lise rupe lor acum de tine ști cum? De nu mai pot ele nu mai fi așa frate nu mai fi o sa pierzi mult in viață deschide ochi îia te rog eu te implor eu deschide ochi ăia o dată și nu mai fi așa fi altfel fi mai altfel.

| x2gk9r explică (pentru 199onur7):

Imi pare rau sincer ca mi-am cerut scuze...
NU MERITA!

| Fonk a răspuns:

Mofturi adolescentine, daca nai vrut sa mergi, nai vrut.
Uni oameni nusi gasesc de cumparat fix cand altul vrea sa cupere ceva. Mâine dacă o să zică să te duci in club cu ele, ce faci? Dupa se intampla ceva neprevazut si ramai în$@rc! n@tă, și după te dai cu capul de pereți că ce proastă ai fost.

Sfat: trebuie săși revină prietenele, daca nu vor aia e. Acum nu scrie nici unde ca daca ele fac ceva trebuie sa faci si tu la fel. Avem decizia in fata noastra si putem face ce vrem noi cu ea.

Dăle đřq dacă nu vor să priceapă, și punct. Sper că team motivat

| 199onur7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Nu fi fraierul nimănui si nici prostul nimănui asta îți spun cu toată inima cu Adevărat din toată inima cu Adevărat nu te lăsa folosit de nimeni și nici prosti de nimeni daca vezi ca te iau in loc de prost si de calcă pe cap fără săle pese cu Adevărat si vor să-și atinga doar scopurile lor fugi si evitai lasăi in soarta lor există un Dumnezeu pentru asa oamenii.

| 199onur7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Incep sa cred ca ma iei la mișto-_-

| Fonk a răspuns (pentru x2gk9r):

Dacă te tachinează că dacă nu vi după nuștiu ce... Nai ce discuta cu ele + nu li se rup de tine că doar nu e una că sunt mai multe. Fundiță?

| x2gk9r explică (pentru Fonk):

Ai dreptate doar ca am facut ceva aiurea.
Mi-am cerut scuze ca nu am putut sa ma duc cu ele...

| Fonk a răspuns (pentru 199onur7):

Așai cand cineva ie prins intre prietenie și batjocură. big grin

| 199onur7 a răspuns (pentru Fonk):

Ce mai faci Fonk -_- care mai este viata ta

| x2gk9r explică (pentru Fonk):

Dar spune-mi tu mie am facut gresit daca am zis scuze ca nu am putut sa vin ca am avut ceva treaba?

| Fonk a răspuns (pentru x2gk9r):

Bruh..., mai inainte iti pare rau acum nu. Vai de capul tau și acum nu mai primesc fundiță? -_-

| Fonk a răspuns (pentru 199onur7):

E ok totul da defiecare data cand astept in stație to e un dubios care se uita dupa mine de zici căi peđōfi| pe aceeasi parte. Tu cum mai ești?

| 199onur7 a răspuns (pentru Fonk):

-_-

| 199onur7 a răspuns (pentru Fonk):

Astept sa fie 4 sa incep munca

| 199onur7 a răspuns (pentru Fonk):

Iați ispray la tine ceva cărămidă)))

| x2gk9r explică (pentru Fonk):

Parerea mea e ca am facut bine ca mi-am cerut scuze ca daca nu o faceam ziceau ca imi era ciuda sau etc doar le-am zis "scuze nu am putut veni am avut ceva treaba" oricum fiecare face ce vrea nu ceea ce face acceas persoana
SI PUNCT!

| Fonk a răspuns (pentru x2gk9r):

Nui problema ce ai tu de facut, dar dupa cum am zis nu trebuie sa te tachineze cu conditi, si dupa fac pe suparatele