| anonim_4396 a întrebat:

Salut vroiam sa va intreb ce sa fac sa scap de o stare de depresie care se instaleaza asa deodata si ma tine la pat si 3 ore pe zi cu ochii in tavan si imi ia cheful de orice? inainte cu o zi am vorbit cu o fata, m-a dezamagit total probabil din cauza aia... dar acum incerc sa scap de depresia asta...ma ajutati cu un sfat? daca e din ala in care imi recomndati sa incerc alam sau streangu merci
[intrebare pusa de mine pentru varul meu]

Răspuns Câştigător
| crisbebe a răspuns:

O sa iti vorbesc la persoana 1 pentru ca imi este mai usor:
Mai intai gandeste-te exact de ce ai fost dezamagit si odata ce ai localizat sursa exacta(nu te gandesti ca m-a dezamgit o fata nu, te gandesti si iti spui:Bine m-a dezamagit dar de ce? din vina mea sau din alta cauza.merita sau nu sa sufar? e ultima fata de pe pamant si totusi e vacanta vreau sa ma bucur de ea si de ce sa ii fac ei oarecum pe plac.
Gata cu asa zisa depresie ca asta e o iluzie de-a mea e un fel de a-mi ineca amarul mai bine sa fiu suparat decat sa stau in pat si iti zic ca, daca gandesti altfel o sa scapi de asta.
Sper ca te-am ajutat. Daca da trimite-mi in privat sau lasa la intrebare un DA ca sunt foarte interesata sa aflu daca am reusit sa ajut omul