| AlexOP22 a întrebat:

Ziua mea pica la inceputul lui aprilie si as vrea sa imi tin majoratul dar e post.Ar fi o problema mare daca l-as tine in 25 sau 24 aprilie? In 19 aprilie e pastele.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-ti faci oricand ziua, evident DUPA implinirea varstei majoratului, nu inaintea ei.
Doar alege ziua, fa pregatirile si trimite invitatiile.
Eu una ti-as recomanda o excursie peste hotare, ceva unic, ceva ce nu ai mai experimentat, care sa fie doar pentru tine, nu sa faci cheltuiala sa-ti imbeti si distrezi prietenii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa il faci si dupa o luna daca vrei.

| Andreeush a răspuns:

Nu ar fi nici o problemă să îți faci ziua când vrei.

| Denisa0954 a răspuns:

Ziua ta e la începutul lui aprilie, dar tu vrei sa ti tii majoratul la sfârșitul lunii? Pentru ca e post?

| Depoka a răspuns (pentru Denisa0954):

Tocmai. Postul ține 7 săptămâni ( cel mai mare post de peste an). Ziua lui fiind la începutul lunii, deci inainte de 19 cand este Invierea lui Hristos si totodată si sfârșitul postului.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Depoka):

Eu am zis altceva sau ce?

| Depoka a răspuns:

Nu este nici o problemă. Daca nu esti o persoană "fixă " - ca mine de altfel laughing, totul e ok.