| SecretFeelings a întrebat:

Salutare.
Acum câteva zile am ieșit singur afara cu cea mai buna prietena pentru ca am simțit ca are nevoie, i-am spus ca o iubesc (asta ne spunem cam mereu pentru ca suntem prieteni foarte apropiați) am ținut-o in brațe, un pic de mâna, am pupat-o pe obraz pana când i-am dat un pic pupic pe buze, pe moment nu a reacționat nasol, chiar când am plecat m-a pupat și ea de vreo doua ori pe obraz.
Faza e ca astăzi s-a comportat un pic diferit, nu mai voia sa o iau așa des in brațe, când ii spuneam ca o iubesc, îmi răspundea cu si eu dar sa nu o mai spun așa des.
Ideea e ca țin foarte mult la ea și ca prietena dar și in celălalt fel și chiar nu as vrea sa o pierd.
Aveți niște sfaturi pentru mine cumva?

Răspuns Câştigător
| Anabela777 a răspuns:

Incearca sa fii mai distant. Nu da mai mult decat primesti, poate tipa s-a speriat de exagerarile tale si acum se simte incomod. Incearca sa fii mai "cool" si afla daca a patit ceva, pentru orice eventualitate.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ea te place doar ca un prieten si atunci avea nevoie de afectiune sau n-avea puterea sa reactioneze si dupa cand v-ati vazut i-a fost frica ca ti-a dat sperante degeaba si ca o sa continui comportamentu asa ca te-a potolit spunandu-ti sa nu-i mai zici asa des c-o iubesti si sa n-o mai atingi sau marog, cum ti-a zis.

| darrio2007 a răspuns:

Poate ca ea te considera doar un prieten si atat. Tu, din cate vad, vrei mai mult de atat. Poate ca ea nu vrea sau nu este pregatită pentru alt gen de relatie cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că pe moment nu a ştiut ce se întâmplă şi a încercat să te pupe şi ea, dar poate doar vrea să fiţi prieteni.