| SecretFeelings a întrebat:

Salutare.
Am 15 ani si 2 luni si ma gandesc sa ma apuc de vapat (tigare electronica) desigur fara nicotina.
Iar problema este ca nu stiu cum sa le spun asta parintilor mei (mai ales lui tata) ei fiind fosti fumatori amandoi n-ar fi de acord ( ar fi total impotriva) cu tigarea normala, cat despre cea electronica nicidecum, astia crezand toate prostiile de la televizor.
Deci intrebarea este:
Cum sa-mi conving parintii sa ma lase sa vapez fara nicotina?

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Fumatul nu este bun nici macar din tigara electronica, incearca sa nu fumezi deloc.

| aXy99 a răspuns:

De ce vrei sa faci chestia asta? Care e motivul? E la moda? E cool? Pentru unii si heroina e cool si la moda, dar nu cred ca esti tentat sa te-apuci de asa ceva. Te sfatuiesc sa te mai gandesti.

| SecretFeelings explică (pentru aXy99):

Pai asta e si faza, nu vreau sa ma droghez sau sa fumez tutun vreodata asa ca as prefera sa aleg varianta cu 99% mai sanatoasa adica vapatul

| aXy99 a răspuns (pentru SecretFeelings):

De unde stii ca e cu 99% mai sanatoasa? Sunt o gramada de chimicale pe care le inhalezi ale caror efecte adverse nu le cunosti. De ce vrei s-o faci?

| IgnatVictor a răspuns:

Sunt ferm convins ca parintii tai daca nu iti dau acordul, o fac pentru binele tau. Eu spun sa mai ai rabdare o vreme, ai toata viata sa faci alegeri, iar pana atunci te poti gandi mai bine la chestiunea asta.

| Ak40 a răspuns:

Nu iti recomand deoarece lichidul e destul de toxic, nu e ceva wow e doar abur cu miros si gust am incercat si eu dar nu recomand.